| WeLoveIceCream a întrebat:

Hei, TPU! Am si eu o intrebare big grin am 13 ani si 1, 67 inaltime. A, si sunt fata laughing cam pana la cat mai cresc? Ce varsta si ce inaltime? Aproximativ, nu raspunsuri de vrajitoare laughing funda happy puuup :****

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Depinde de codul genetic pe care l-ai moştenit de la părinţi! De regulă creştere se opreşte pe la 18-20 ani!
Citeşte asta să te documentezi mai bine:
http://www.sfatulmedicului.ro/......inin_10167

| Q69 a răspuns:

La varsta ta esti inalta
fetele cresc pana la 18 ani dupa calculele facute de specialisti
cat despre inaltimea ta ...trebuie doar sa te uiti la mama ta sau femeile din familia ta
asta nu este o regula poti creste cat tata sau unchiul, etc
daca faci si un sport dinamic cum este voley, baschet, inot poti sa cresti si asa