| adriienns a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Ma doare bratul drept ingrozitor, am cazut azi la scoala pe el. De fapt, cum azi a nins, baietii din clasa au vrut sa ma spele, si cand m-au trantit pe jos am cazut direct pe brat si de atunci ma tot doare.
Nu stiti cumva ce as putea sa fac sa scap de durere?
Dau funda :d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Du-te la doctor sau nu face efort cu el. Va dura un timp până se va vindeca.

2 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Dacă cineva are vreo problemă de sănătate,să meargă la doctor!
noi,cei de pe TPU, nu suntem experţi in medicină şi poate nu dăm nişte sfaturi excelente.
cum au spus şi ceilalţi, mergi la doctor!

| sbboy a răspuns:

Mai oameni buni!
Nu mai cereti informatii de astea pe TPU.
Cine stie ce aveti si va nenorociti pe urma.

Pentru tine e un singur sfat: Du-te la medicul de familie sau la oricare altul.Problema ta poate sa fie o simpla contuzie sau o fisura a osului.Nu ezita sa mergi la doctor!