| anonim_4396 a întrebat:

Deci, am cazut acum doua ore alunecand prin casa si m-am lovit in partea dreapta a capului.
M-am lovit in zona sprancenii, in zona ochiului drept si ma cam doare desi totul s-a petrecut acum doua ore.
Cum as putea sa scap de durere?
P. S.: Am pus compresa cu apa rece si degeaba, iar algocalmin nu am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| bunny_6472 a răspuns:

Ar trebui sate duci la doctor. puteai sa te lovesti la tampla si puteai sa mori dac te loveai.

| Ionela78 a răspuns:

Mergi la doctor! sa nu te fi ranit mai tare! zau.un control nu strica:_funda?