| amyy222 a întrebat:

am si eu o problema, de aproximativ 5 zile sunt foarte balonata, iar azi am avut toata ziua senzatie de voma, vreau sa mentionez ca am facut petting cu prietenul meu acum vreo 4 zile, insa nu a ejaculat... si starea de balonare oricum o aveam, sunt putina speriata si mi-e frica de o sarcina. mai am si, din cand in cand, o durere in capul pieptului, mai mult o usturime, insa suportabila...si nu persista! am citit pe net, si ar putea fi simptomele unei gastrite. voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Nu ai cum sa fii insarcinata daca nu a ejaculat si oricum simptomele unei sarcini nu apar in niciun caz intr-un timp asa de scurt. Nu spun ca nu poti ramane insarcinata de la petting, dar acum sigur nu e cazul. Sa aveti mereu grija ce si cum faceti, iar tu poate mergi la medic pentru durerea din piept.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Simptomele dse sarcina, daca apar, apar dupa 5 saptamani minim, asa ca la 4 zile nu poti avea simptome de nici un fel. Probabil ai o gastrita sau o diskinezie biliara. Discuta cu medicul de familie (spune-i ca exista o anumita sansa sa fii insarcinata, fiindca nu orice tratament e potrivit un femei care poate fi insarcinata)