| DianaRaluca18 a întrebat:

Am si eu o problema, imi curge sanga din nas, din senin. Am patit asta si pe timpul verii si nu numai si nu stiu din ce cauza. Am auzit mai multe optiuni,cum ca as putea avea sinuzita, lipsa de vitamina A sau fier sau pur si simplu asa se intampla la unele persoane inainte sa le vina ciclu lunar.
Vre o parere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Poate sunt probleme legate de coagulare sau o fragilitate capilara crescuta-capilarele se sparg chiar si la suflarea nasului sau afectiuni ale cavitatii nazale.Pentru linistea ta fa-i o vizita medicului ORL-ist si vei primi tratamentul potrivit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate sa fie un capilar mai "sensibil".
Nu te-ai gandit la un consult ORL? Poate este vorba si de o problema locala ORL.
In alimentatie trebuie adaugat ficat de vita si ceai de maces, polen si multe legume, fructe.
Te pup!

| bebeusha123 a răspuns:

Poate fi si de la lipsa de calciu, sau poate esti o persoana mai sensibila... poate dintr-o lovitura minora chiar sa se fi subtiat un vas de sange si din anumite cause din cand in cand sa iti porneasca o hemoragie. Se poate sa fie si pe baza de stress, cand esti stresat/a sa iti curga...Consulta un medic specialist si cu siguranta te va indruma corect si precis

| R0cklash a răspuns:

Salut. Poate fi o afectiune usoara, o sensibiltate a capilarelor, dar poate fi si ceva mai serios. Cel mai bine ar fi sa faci un consult si niste analize. Poate fi si lipsa vreunei vitamine.