| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am si eu o problema : Mi se face rau mai mereu, ametesc, incep sa tremur, nu am nici o putere, ce credeti ca am? sad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Filip23 a răspuns:

Prima data fa niste ceai de galbenele, vreo doua zile, sa eliminam cauze digestive. Daca te simti mai bine poate fi ceva digestiv sau renal.

Pe urma fa niste analize, inclusiv hemoleucograma, glicemie si ce iti mai da medicul. Hipoglicemia sau anemia pot sa duca la astea. Poti sa mai faci si altceva : cand iti vine ameteala mananca vreo 4 patratele de ciocolata sau bea niste apa cu zahar, daca iti revii poate fi o criza hipoglicemica.

In caz de anemie o sa iti dea medicul niste suplimente cu fier, crom... vitamine. Prin analize mai elimini si alte cauze.

Daca esti ortodoxa, cauta rugaciunile recomandate de Sf Serafim de Sarov.

Sanatate.

3 răspunsuri:
| irinuk28 a răspuns:

Bei cafea?
Dacă da, lasă-te de acest viciu. Poate ai și probleme cu tensiunea.
Fă un control la medicul de familiewinking.
Numai bine!

| D1234667890 a răspuns (pentru irinuk28):

Nu beau cafea...

| CoaieGoale a răspuns:

Ai incercat sa te duci la un control medical?