| Dyanadyanadya a întrebat:

Hei,TPU! Am si eu o problema: transpir rau de tot,imediat ce plec de acasa, desi folosesc deodorant si fac dus de fiecare data si am impresia ca miros ingrozitor...prietenii mei imi spun ca doar mi se pare ca miros, ca e un fel de obsesie.Ce as putea sa fac sa scap de transpiratia excesiva? Eu cred ca una din cauze e stresul...Dau funda pt.cel mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mariiiaaa a răspuns:

Bună! Ar putea fi si stresul o cauza sau dereglarile hormonale. Pentru inceput ai putea folosi deodorantul Transpiblock. Il gasesti in farmacii sau online la pretul de 20-25 lei. Daca nu isi faci efectul si transpiri la fel de mult ar fi indicat sa consulti un specialist.

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Programeaza-ti o consultatie la un medic dermatolog---pana atunci, citeste:Https://www.reginamaria.ro/......-cmsid-403

| TrăieşteClipa a răspuns:

Eu cred ca este de la deodorant.
http://ambrozeea.blogspot.ro/......rante.html

| Pop_Alexandru_2000 a răspuns:

Poate e de la deodorant.

| Paul_Grigorovici_1994 a răspuns:

Apa si sapunul este o solutiewinking