| MychaMch a întrebat:

Hei, TPU!
As vrea sa va spun ceva... si sa va dati cu parerea.
Eu am 1, 49 aprox. inaltime, 13 ani (recent impliniti) si 35 kg.
De pe la 11-12 ani am crescut cu "incetinitorul" decat cu 2-3 cm. straight face
Cand eram mai mica m-am mai inaltat brusc... si acum m-am oprit destul timp zic eu. big grin Credeti ca as putea iar sa ma inalt brusc? Adica poate asta-i ritmul meu de crestere..dezvoltare.
Nu sunt deloc multumita de inaltimea pe care o am si unii imi zic ca, cresti cel mai mult pana la 14 ani. straight face Ca dupa aceea nu prea mai cresti.[la fete] E adevarat?
Help...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| tpb a răspuns:

Pai da si eu eram "piticanie" pe la 12 ani si m-am inaltat 5 poate mai mult in cm intr-un an dar asta depinde doar de organism.

| JustMe47 a răspuns:

Nu e adevarat, poti sa cresti pana pe la 18-20 de ani, si nu-ti face griji. O sa cresti tu... pitico.