| anonim_4396 a întrebat:

Am cateva nelamuriri legate de cresterea in inaltime. De cand eram mica am inceput sa fac inot, dar asta nu pot sa spun ca m-a ajutat, pentru ca nu am mai mult de 1.65. Tata e inalt, si mi se pare putin ciudat ca eu nu am crescut ca alte fete care seamana cu tatii lor. Cel putin am vazut asta la o colega, mama ei e mai mica decat mama mea, dar ea a crescut mai inalta ca mine. La 16 ani jumatate mai am vreo sansa sa ajung undeva la 1.70, sau pot sa-mi iau gandul? Am auzit ca se pot face niste teste, sa afli daca mai cresti, dar deocamdata voiam sa stiu daca imi poate spune cineva, doar dupa varsta, daca mai am vreo sansa de crestere. Merci anticipat.

Răspuns Câştigător
| 重要人物 a răspuns:

Fiecare persoana creste in functie de cum e ea, nu prea conteaza cum sunt parintii, de exemplu exista cazuri in care ambii parinti sunt scunzi, iar copilul e foarte inalt. sa stii ca o fata creste de la varsta de 12-13 pana la 18-19 ani, deci s-ar putea sa mai cresti putin. sper ca te-am ajutat. Dai fundita? confused

1 răspuns:
| bozioru a răspuns:

Pana la 18-19 ani o sa mai cresti putin, nu stiu daca 10mm sau 2cm, la 1.65 ai o inaltime medie si este foarte normal, nu trebuie sa iti faci probleme.
Tatal meu, de exemplu, are 1.89, iar sora mea care are 18 ani are 1.68.