| gomen a întrebat:

Astazi am facut niste exercitii cu profu' de mate pentru olimpiada si am facut destul de multe probleme care erau super incalcite. Si acum, cand am ajuns acasa, sincera, de abia mai pot gandi sau sa citesc, ma uit la unele cuvinte de zici ca nu le-am mai vazut in viata mea. Si imi ia foarte mult sa ma gandesc. De exemplu, vreau sa dau un raspuns la o intrebare si eu stiu care este raspunsul dar parca nu pot sa spun. Zici ca mi se blocheaza creierul. Iar daca iau ceva pastile pentru memorie sau altele, cred ca nu ma vor ajuta cu ceva...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Charl a răspuns:

Cea mai sanatoasa metoda e sa mai faci si cate o plimbare. Iti va limpezi mintea. Prea mult studiu fara miscare strica.

3 răspunsuri:
| cevdet a răspuns:

Nici o pastila nu te ajuta. Odihna, da!

| BobiTheBoi a răspuns:

Dormi. Creierul tau o sa-ti elibereze creierul foarte incarcat de informatie. Te trezesti si ies in oras si plimba-te o jumatate de ora. O sa vezi ca o sa iti revi.

| kanechy a răspuns:

Asta inseamna ca estoi pobosita!