| Gandacel19 a întrebat:

sad Astazi am fost la strand, si am urechea stanga infundata, si nu stiu ce sa mai fac, ma deranjeaza tare. Am pus si picaturi, betigase de urechi. si nimic! crying FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu mai baga nimic in ea. stai asa pana maine, cel mai probabil va trece de la sine, daca nu du-te la medic.

| Mihaela1964 a răspuns:

La farmacie vei gasi de cumparat niste cornete din hartie cerata special concepute pentru a desfunda urechile.Te asezi cu capul pe perna, urchea infundata deasupra, se introduce cornetul cu partea mai ascutita in ureche, celalalt capat(care este ca o palnie mica) se aprinde.Nu e riscant deloc, auzi mici trosnituri, si simiti cum se desfunda urechea.Bine ar fi sa faci asta asistat de cineva.Sanatate!

| SimonaCristina a răspuns:

Medicul ORL e cel mai indicat pentru sfaturi. Poate fi un dop de ceara si atunci te ajuta daca picuri apa oxigenata. Sa nu te sperii (poti ameti sau poti sa simti zgomote de la efervescenta apei oxigenate.

| georgeta27 a răspuns:

Mai bine mergi la medic el stie cel mai bine ce are de facut.acesta este sfatul meu...

| Elenanana a răspuns:

Sa nu razi, la mine functioneaza asta.
Tine capul aplecat intr-o parte, cu urechea infundata in jos si sari intr-un picior.
Nu glumesc laughing la mine functioneaza.