| meister2567 a întrebat:

Salut, am fost acum 3 zile la o nunta, unde muzica a fost destul de tare, dupa ce am plecat am avut un tiuit in ambele urechi, iar când m-am trezit, m-am trezit cu urechea stânga înfundata si imi tiuia, acum nu mai am urechea infundata, dar cand este liniste si nu se aude nici un sunet imi mai tiuie, credeti ca imi va trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îți pui vată în urechi când mergi la nuntă. Urechea țiuie tot timpul, acela este zgomotul făcut de ea. Se aude doar când e liniște mare.

| DarthNiger a răspuns:

Da, o sa iti treaca, mai asteapta vreo saptamana si vezi daca s-a schimbat ceva, daca nu, poti lua in considerare sa te duci la un ORL-ist.