| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.
azi am stat foarte putin la soare.dar acum stau si simt cum ma doare capul.dar si tremur putin.e vorba de vreo insolatie?sad

scuzati categoria, e cea mai accesata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mandarina888 a răspuns:

Nu neaparat, daca crezi ca ai facut insolatie pune ti un prosop imbibat in apa potrivita in jurul gatului si tine l acolo o vreme si pune ti unul si pe frunte daca ai facut insolatie iti va trece imediat! Insa daca durerea continua poate fii o durere de cap mai severa si atunci iti recomand sa iei un analgezic, aspirina, neolin, paracetamol, ibuprofen oricare din astea!

1 răspuns:
| A4DrIAn a răspuns:

Fa cum a zis Mandarina888 si eu stiu solutia asta si merge! Mandarina888 mertia funda.