| unudoitreifadfa a întrebat:

Hei TPU

cand trag de par cade foarte mult ( vreo 8 fire de par )
e normal? nu se intampla asta doar cu parul din cap, stiu ca poate parea amuzant dar si parul de pe picioare, daca il prind cu degetele si trag usor de el raman cu vreo 2-3 in mana ( pentru ca nu pot sa prind foarte mult)

e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu e normal sa cada din cap atat de multe fire de par, daca era 1-2 mai ziceam.

| Laura927 a răspuns:

Din cap este normal sa cada 100 fire de par pe zi...acum de pe alte zone nu stiu ce sa iti raspund

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Depinde de varsta, felul in care tragi de par, daca-i scurt sau lung, cum il ai, etc.Banuiesc ca de pe picioare il tragi cu mai mult efort nu?