| Sabina_1904 a întrebat:

Cred ca s-a mai pus intrebarea asta de N ori insa nu cred ca-i vreo suparare cerundu-va ajutorul punand-o si eu! Vreau sa slabesc sanatos dar in acelasi timp frumos.Merg cu bicicleta 1 h in fiecare zi, nu mai mananc dupa ora 18:00 am 3 mese principale, cateodata manac la 4 si nu mai mananc pana a doua zi pentru ca in jur de 4-5 merg cu bicla. Oare mersul cu bicicleta iti modeleaza corpul si slabesti? Ce ar mai trebui sa fac pentru a slabi in jur de 5, 6 kg in 3-4 luni? Am inceput chestia asta de 3 zile.Am 1.68 si aproape 56 kg. Dau funda, insa va rog sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mymy a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti esti slaba dar mno daca tot vrei da bicicleta te ajutawinking si date cu rolele fa sporturi in apawinking e fff bine ce faciwinking

| Laurici :x a răspuns:

Da, fa mult sport, alearga, mergi pe bicicleta, joaca tenis sau alte jocuri love struck

sportul este cel mai bun aliat impotriva gragimii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu spui esentialul, si anume ce vasta ai.
In principiu, pentru o adolescenta e o greutate buna asta, 56 la 168.
Vezi ca bicicleta iti turteste gluteii si iti dezvolta foarte mult muschii gambei.Si ai grija si la pozitie, sa nu stai cocosata.
De slabit nu slabesti de la mersul pe bicicleta ci de la cat anume mananci! Ai grija la portii si la ce contin ele.

| pinkgirl_7393 a răspuns:

In primul rand 2 litri de apa pe zi. poti sa mananci normal dar in cantitati reduse si inainte de masa un pahar cu apa te va ajuta sa te saturi mai repede.de sport nici nu se mai pune problema, dar nu duce la extrem