| 128576 a întrebat:

Hei...Sunt fata. Am 15 ani, 1.65 inaltime si 51.2 kilograme. Incerc sa mananc sanatos si am observat ca in ultima vreme am inceput sa ma infometez. Faza e ca incerc sa slabesc. As vrea sa am vreo 49-47 de kilograme, deci incerc sa slabesc. Doar ca cateodata ma satur si fac unele exceptii. Ma urasc cand fac asta. Trebuie sa slabesc ca sa fiu multumita cu corpul meu. As vrea sa fiu mai inalta, dar nu stiu... oare mai cresc in inaltime? Voi v-ati confruntat cu astfel de probleme? Ati simtit vreodata ca v-ati saturat de mancat sanatos si sport? Ideea e ca as vrea ca in viitorul apropiat sa imi fac un iubit si mi-e frica sa nu ma vada grasa. Sa imi spuna sa slabesc, fiindca de obicei, majoritatea baietilor sunt asa slabi.
Ps: Am uitat sa mentionez ca merg la sala de 3-4 ori pe saptamana.

Răspuns Câştigător
| flawlesssssss a răspuns:

Nu trebuie să faci nimic din toate astea decat daca vrei sa o faci pentru tine si sa te simti tu bine. Eu una am 1.60 si 50 de kg si nu sunt grasa, asa ca tu una esti chiar foarte slaba. Un baiat care te iubeste si se indragosteste de tine, te iubeste asa cum esti, nu trebuie sa slabesti pentru el ca sa fii "frumoasa". Frumusetea sta mai mult in caracter si personalitate. Sunt sigura ca doar iti imaginezi si ti-ai creat o obsesie din asta. Stai linista, esti foarte bine. Succes!

1 răspuns:
| Jannah a răspuns:

Cine te place trebuie sa te placa asa cum esti tu.