| trulexul a întrebat:

Hei TPU, cum as putea sa-mi maresc pofta de mancare, tin sa spun ca de la un timp, cam din primavara, nu mai am pofta de mancare aproape deloc, mananc doar ca trebuie ..si asta se vede, sunt slab si vreau sa mai pun cateva kg pe mine, cum as putea sa am pofta de mancare si sa ma mai ingras putin? Dau funda celui mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu mai asculta de oamenii astia care te indeamna sa bagi numa prostii in tine. In primul rand mergi sa-ti faci niste analize sa fii sigur ca nu e ceva grav care-ti afecteaza pofta de mancare. Medicul totodata iti poate si recomanda eventual un supliment de vitamine care sa-ti readuca pofta de mancare.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am pățit. Baga-n tine ciocolata chiar dacă iti va fi greu, însă trebuie sa încerci. Și pizza căci o felie are 200 calorii

| geonis a răspuns:

Pune mana și fă mișcare multă și în mod deosebit dacă ai un loc la țară stai mai mult în natură fă mult efort gen sparge lemne, mută zăpada dacă ai sau du-te la sală...

| Alex031 a răspuns:

Mancand multe dulciuri (ciocalata e cea mai buna) si fastfood, mai este si metoda cu pastile pentru pofta.
Dar iti recomand sa mananci cat poti si atat.

| Raluca44576 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi sa îți faci niste analize sa vezi care ar fi problema. Poți să mergi si la doctorul de familie sa îți prescrie niște vitamine!