| SweetieBeibby a întrebat:

Hey! Vreau sa va spun ca sunt cam slaba.Adica am 47 de kg dar nu se vede deloc.Sunt destul de inalta,nu stiu sigur ce lungime am,dar as vrea sa ma ingras, in sensul s imi fac forme.Coelgii isi bat joc de mine la scoala si nu ma simt deloc bine.Inafar de prostii de pastile(pentru ca nu am luat,si nici nu o sa iau vreodata),sau sa amnanc nu stiu ce mancare,pentru ca mananc bine,nu pot sa spun ca nu am pofta de manacre,ba chiar din contra,dar ceva exercitii pe care as putea sa le fac acasa,sa se vada rezultatele! Va rog mult,cel mai bun raspuns primeste funda! Si nu am nevoie de raspunsuri rautacioase sau in batjocura, alea` le pastrati pentru voi! tongue :*

Răspuns Câştigător
| Q69 a răspuns:

Nu ai scrii varsta care o ai si inaltimea
asta pentru o idee asupra cat de "slaba" esti
nu conteaza ce zice lumea..important este sa te simti tu bine in pielea ta
ca sa multumesti lumea este foarte greu... daca esti mai plinuta esti catalogata grasa
daca ai una si nu ai alta si invers...nu vei multumii niciodata lumea
femeia la 30 de ani este in "putere" pana atunci ai timp sa fi perfecta
iar ca sa te simti mai bine incearca sa ai 3 mese principale pe zi la ore fixe sa mananci bogat in vitamine, proteine
sa faci zilnic genoflexiuni si fandari care sunt bune pentru dezvoltarea armonioasa a picioarelor si fundului
in rest sa fi sanatoasa ca aceasta este cel mai important in viata...restul vine

| SweetieBeibby explică (pentru Q69):

Am 13 ani si inaltimea apropae 1.60.happy

| SweetieBeibby explică (pentru SweetieBeibby):

Scuze,am aproape 1.55hee hee

| Azazea a răspuns (pentru SweetieBeibby):

La 155 si 47 esti slaba/normala. eu am 161 si 47laughing si sunt slaba/normalalaughing)
ar trebui sa fii happy sincer ^^
nu incerca sa te ingrasi, la 13 ani normal ca nu ti s-a dezvolat complet corpul, mai asteapta vreo 2-3 ani si ai sa vezi tu ce bine vei arata, nu iti strica de acum metabolismul cu metode de ingrasare, ca sincer chiar nu ai nevoie sunt sigurabig grin

| Q69 a răspuns (pentru SweetieBeibby):

Pentru linistea ta ...raportul varsta-inaltime-kg este ok
iar daca ne luam dupa ce zic specialistii
la fete kg trebuie sa fie cu 10 kg mai putin ca inaltimea
la 1, 55-45 kg
deci esti cu 2 kg in plus dupa ei laughing
dar cum am mai zis..nu conteaza calculele lor
tot ce a scris Azazea este corect
esti in crestere...fa sport ...este cel mai sanatos mod de a fortifica organismul

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Caaaandy a răspuns:

Nu te mai ingrijora ...Crede-ma multe fete ar vrea sa para mai slabe si chiar te invidieaza, poate uneori de si necajesc cu tot felul de remarci rautacioase. Pur si simplu ai un metabolism foarte bun, important e sa asimilezi bine vitaminele ..nu caloriile. Da, organismul are nevoi si de calorii, asta nu inseamna ca ar trebui sa facem exces. In cazul tau cel mai bine ar fi sa iti accepti corpul asa cum este el si daca vrei sa ii mai imbunatatesti ceva fa-o cu cap, nu din impulsuri de moment, pe care ai putea sa le regreti. Daca te simti bine cu tine, esti optimista, energica cu siguranta si cei din jurul tau iti vor raspunde la fel, daca nu pur si simplu e problema lor...
BAFTA!happyhappyhappy