| Dedeu04 a întrebat:

Cum pot scapa de grasimea abdominala? Doresc o dieta sau ceva de genu.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Bea 2 litri de apa zilnic, in fiecare dimineata sa iti faci o cana cu ceai verde, cand vrei sa mananci ceva dulce bea un pahar cu apa, si fa mult sport. Alearga. Abdomenele nu te ajuta sa scapi de grasime, ci doar sa iti intaresti muschii

| 33stefy21 a răspuns:

Nu te gandi la dieta. bea multa apa, legume, fara paine si sport

| AlinaClms a răspuns:

Incearca doar sa nu maninci zahar, nimic zahar. sa faci abdomene! daca e posibil sa inoti si sa faci exercitii de alea acvaticebig grin, pentru mine a functionat si chiar in doua saptamini am avut ceva rezultate, cei drept eu nu am avut multa grasime!

| Dedeu04 explică (pentru AlinaClms):

Pai nici eu nu am multa grasime, dar ma deranjeaza, nu ma simt ok...si din pacate nu ma pricep la exercitii acvatice sad

| Vanessavanessa a răspuns:

Eu nu am incercat nici o dieta...sincer,nu am mai mancat dupa ora 19:00.si chiar a dat roade dar abia intr-un an si jumatate ..sau poti sa faci abdomene. Sper ca te-am ajutat!