| AndradaMircea a întrebat:

De câteva zile mă dor rinichii (am mai avut probleme). Odată cu durerea de rinichi, am început să urinez şi foarte des, nu mă ustură însă am o durere pelvină ce persistă şi simt că am constant vezica plină. Iau urinal akut, pentru că bănuiesc că am infecție urinară.
E posibil să am altceva? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Inseamna ca cel mai probabil infectia e inca acolo, ce ai tu se numeste polakiurie si e cel mai des intalnita in infectii urinare, are si alte cauze dar tu avand istoric de infectie urinara mai mult ca sigur tot aia e. Trebuie sa mergi iar la medic si sa-i spui.

5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca ai o infectie urinara atat de inalta, care prinde rinichii degeaba iei urinal akut, acolo e nevoie de tratament serios. Dar probabil alta e problema ta. Fara analize si un control medical din pacate nu avem de unde sa stim ce ai. Poate e o infectie, poate sunt pietre... Doar un urolog iti poate spune dupa ce te consulta.

| AndradaMircea explică (pentru CuriousStuff):

Mulțumesc pentru răspuns. Am avut tratament de la medic, pentru rinichi, un antibiotic pe care l-am terminat de luat însă rinichii tot mă mai deranjează. Ideea este că simt nevoia să urinez frecvent, iar atunci când merg la toaletă (destul de des), urinez foarte puțin.

| CuriousStuff a răspuns (pentru AndradaMircea):

Inseamna ca cel mai probabil infectia e inca acolo, ce ai tu se numeste polakiurie si e cel mai des intalnita in infectii urinare, are si alte cauze dar tu avand istoric de infectie urinara mai mult ca sigur tot aia e. Trebuie sa mergi iar la medic si sa-i spui.

| MasterFlo a răspuns:

Mai bine să te duci la medic, un vecin a avut o problemă din asta,, mică,, luat UrinalAkut, dar peste 4luni când s-a dus la medic a trebuit operat... Cel mai bine e sa te duci!

| AndradaMircea explică (pentru MasterFlo):

La medic am mai fost, de mai multe ori, iar de fiecare data mi-au spus că am infecție la rinichi. Mi-au prescris antibiotic, durerile îmi treceau, dar dacă stau cumva în frig, iar mă iau durerile. din cauza ca sunt sensibila. Mulțumesc pentru raspuns!

| AndradaMircea explică:

Am uitat să precizez faptul că am şi nişte înțepături în zona pelvină şi de asemenea puțin mai sus înspre zona rinichilor.