| HocusPocus18 a întrebat:

De ceva timp (aproximativ 1 luna) a inceput sa ma doara spatele cand stau intr-un anumit mod in pat, uneori cand ma aplec, ori daca stau prea mult aplecata si ma ridic. Aveti vreo idee?, de ce, de la ce? Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LadyLilith a răspuns:

Poate ca ai probleme cu coloana. Poate fi o scolioza sau altceva. Si eu cand am avut scolioza a inceput sa ma doara doar in anumite pozitii, dupa acea m-a durut aproape toata ziua. Eu iti recomand sa te duci la ortopedie, acolo am fost si eu, m-a consultat un medic si am facut gimnastica medicala timp de un an jumatate plus fizioterapie cu parafina, masaj si gimnastica in apa si mi-a revenit coloana de tot.

| Pinocchio a răspuns:

Poate de la coloana, dar nu e sigur.
Cel mai bine ar fi sa te duci la medicul tau de familie pentru o consultatie sau la ortoped.