| Prigatdevisine a întrebat:

Funda! hey sad de o luna incoace, am probleme cu spatele mai exact cu coloana! adica am o durere insuportabila putin mai jos de coloana (este un os acolo, nu stiu cum sa va explic) De exemplu daca stau mai mult de 15 minute jos"pe scaun" cand vreau sa ma ridic...pfoaii - ma doare atat de tare, incat spui ca imi baga cineva un cutit in osstraight face Nu prea pot sa ma aplec, ca ma doare.
Am fost la doctoru` de familie si mi-a spus sa iau nurofen, dar nu mi-a trecut. Deci, chiar nu pot sa va explic ce durere am crying Si cam de 2 zile a inceput sa ma doara spatele sad
Nu stiu ce sa fac... mi-e frica sa ma duc la spital, deoarece am vaga idee ca e ceva gravsad Ce ma sfatuiti sa fac? Dau fundita :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Poate fi un inceput de scolioza in caz ca porti geanta pe-o parte in loc de ghiozdan, ori nisip la rinichi dar de la nisip la rinichi te inteapa bazinul la spate si faci si temperatura. Cel mai bine sa mergi la spital sa faci analizele si sa-ti dea tratammentul adecvat

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Poate fi si o tasare a inelelor si datorita unei miscari mai bruste se starneste durerea! Maseaza locul cu diclofenac gel si reumaflex de la pro natura! Oricum nu neglija o vizita la medic!

| Ady00pk a răspuns:

Cum adica tie frica sa te duci la spital pentru ca ai "vaga" idee ca e grav?!? cum vine asta? adica daca e grav preferi sa stai acasa? nu te inteleg straight face Du-te la spital si nu te mai juca cu chestii din asteahappy nu le lasa sa se agraveze si mai mult.

| Диана a răspuns:

Mergi la medic şi fă-ţi nişte radiografii. S-ar putea să fie scolioză. thinking

| Prigatdevisine explică:

Ok-ok! oricum mama a zis ca ma duce la spitalbig grin dar... mi-e frica sa nu fie ceva grav sad

| Prigatdevisine explică:

Port geanta pe o parte:d...multumesc mult, sincer nu mi-am dat seama ca ar putea fi din cauza asta. fundita:*:*:*

| Prigatdevisine explică:

Hey.defapt nu cred ca ar putea fi scolioza.pentru ca pe mine nu ma doare coloana...ma doare mai jos de ea. Am mai pus odata intrebarea, vreau mai multe sfaturi... Dau si acolo fundita!