| AntoSweet a întrebat:

Hei TPU;* De ceva vreme cam de cativa ani buni, am ceva scurgeri vaginale zilnice foarte enervante, cu miros urat de oua stricate sau de ceva stricat oricum, si vascoase de culoare alb-galbui. Miros foarte urat si ma deranjeaza ca nu pot sa ma misc prea mult din cauza mirosului. Ma epilez in zona intima, dar asta nu schimba cu nimic situatia. CE POT FOLOSI, SAU CE SA FAC SA SCAP DE ASTA?
DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Este o candidoza, adica o infectie, care trece cu tratament daca mergi la medic, sau cu spalatri vaginale cu solutie de bicarbonat de sodiu alimentar si ceai de galbenele.

5 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil ca este vorba de o infectie vaginala. Poti face una de la orice dereglare a bacteriilor din interiorul vaginilui.
Mergi la un ginecolog. Probabil ai nevoie de un tratament.
Nu mai astepta pentru ca iti poate distruge flora vaginala si poate cauza alte probleme care pot duce chiar si la infertilitate.

| Tinna666 a răspuns:

Orice fata are scurgeri dar sunt normale atata timp cat nu miros, nu au culoarea si densitatea pe care ai spus-o tu.de ce ai asteptat atatia ani? ar trebui sa mergi la un ginecolog sa te consulte pentru ca nu e ok ce ai tu.el iti va recomanda cel mai bun tratament.insanatosire grabnica! happy

| TheImpaler a răspuns:

Si de cativa ani buni nu ai ajuns la doctor? ia incearca si variant asta.

| agent006 a răspuns:

Aceste scurgeri sunt normale. dar ca să scapi,cât de ccât, de miros, te poți spăla cu ceai de mușețel. E bun și pentru infecții. Totuși, dacă mirosul insista, poți apela la un ginecolog. El știe mai bine ce e de făcut;-) succes.

| Tzilu a răspuns:

E posibil sa fie o ciuperca, probabil s-a tras de la o raceala netratata. Nu putem stii mai bine ca un ginecolog, de aceea trebuie facut un control obligatoriu pe luna. Dintr-o simpla raceala devine o infectie care se agraveaza si netratata poate fi ceva pe viata.