| Lexiiiiiiiiii a întrebat:

De mai mult timp, am un fel de 'neg' in cap; sau cel putin seamana cu unul. Astazi, am dat cu peria, din greseala, peste el si a inceput sa curga sange. Chiar nu stiu ce poate fi, dar dupa ce am dat cu peria, a inceput sa ma doara. Intrebarea mea este : credeti ca este ceva serios? stiti ce este? astep; t raspuns urgent. va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Atentie mare la igiena sa nu se infecteze. Poti sa mergi la un dermatolog ca sa fi linistit ca este OK.

| LolaLollita a răspuns:

Poate fi o alunita sau o acumulare de grasime (ce poate fi scoasa chirurgical).

| Roxyy16 a răspuns:

Pe viitor ai grija...nu este ceva foarte serios, dar pentru linistea ta poti sa te dai cu putina apa oxigenata.

| alincde a răspuns:

Poate fi un simplu cos, o aluna sau ceva mai grav. Consulta un medic dermatolog, el i-ti va da raspunsurile de care ai nevoie. Te poti duce mai intai la medicul de familie daca ai.