| FuckTheSystem01 a întrebat:

Hei TPU... De o luna cam așa tot am inceput să iau Tf.uri(tussin fortestraight face) da stiu ma distrug singură...si iau cam de2-3ori pe saptamanna depinde iau intre10-15 pana acum..vreau.doar sa va intreb. cese va întâmpla daca continui.sa iau? am impresia ca am deja dependenta-_- astept răspunsuri, ofer. fundita :3 nu vreau comentarii enervante dau spam direct!straight face fiti seriosi! care se.pricepe imi raspunde! Respect!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wolfie182 a răspuns:

Din cate stiu eu, e cam imposibil sa devii obsedata de tf-uri dar tu stii mai bine. eu iau doar de vreo 2 ori pe luna. poate ar trebui sa iti ocupi timpul cu altceva gen sa iti faci un grup de prieteni si sa faceti chestii amuzante. nu lasa niste pastile sa iti controleze fericirea. succes happy

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Simplu devii un drogat(a), ai sa ajungi sa vinzi tot de prin casa doar ca sa ai bani de pastile, ai sa intri in sevraje daca nu iti iei doza samd

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Mayuri a răspuns:

Substanta activa este derivat de opiu,deci normal ca da dependenta si sindrom de sevraj destul de urat. Totusi nu este opiu pur,deci ar trebui sa te poti lasa singura de distractia asta, dar daca vezi ca se ingroasa gluma, n-ar fi rau sa dai o fuga pana la dezintoxicare pentru o cura de perfuzii. Asa ca adjuvant pot sa-ti recomand Nux vomica, zice-se ca ar putea fi un antidot homeopat general la intoxicatiile cu medicamente sintetice de aproape orice fel, mai putin antibiotice.

| FuckTheSystem01 explică:

10-15pastile*

| FuckTheSystem01 explică:

Dar daca ma las la un moment dat de ele și mananc foarte sănătos si iau ceva pastile/sirop pentru dezintoxicarea organismului nu e ok?

| Sarge a răspuns:

Tusinele nu dau dependenta fizica insa la doza la care le iei ar putea da o oarecare dependenta psihica. Te sfatuiesc si pe tine sa scapi de ele fiindca poti dezvolta reactii adverse serioase (inclusiv moarte)

| FuckTheSystem01 explică (pentru Sarge):

Sigur am dependentă…ma simt bine cand le iaustraight face am aproape. 16ani:'( ce efecte pot sa mai fie? mi.e teama să măresc doza ls peste15 nu as încerca asta-_-

| Sarge a răspuns (pentru FuckTheSystem01):

Poti sa-ti distrugi ficatul, de exemplu. Citeste prospectul (acolo sunt mentionate toate efectele adverse). La doza pe care o iei tu sansele sa le faci sunt de 15 ori mai mari.