| DarkStyle a întrebat:

De obicei sunt somnambul. O sa se organizeze o excursie cu clasa si as dori foarte mult sa merg. Dar poate sunt somnambul si acolo. Ma puteti ajuta cumva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Vezi aici:
http://www.sfatulmedicului.ro/......ismul_8368
Google dupa "somnambulism tratament", vei gasi destul de multa informative. Citeste si ia ceea ce crezi ca ti se potriveste. Daca incerci in engleza, ai de citit pe un an :)

| Scolarul12444 a răspuns:

Te înteleg foarte bine, si eu sunt somnambul. Singura solutie ar fi sa stai cu usa inchisa si in camera cu cineva in camera care sa nu se supere daca il/o deranjezi.
Nu prea ai ce face, decat sa te culci linisit, sa nu fii stresat.