| yahoooo a întrebat:

Eu am avut mari probleme cu dantura. Am nervul mort la trei dinti de pe arcada de sus, iar doi sunt si plombati. Dintii mei de jos sunt drepti, insa cei de sus sunt strambi rau. Nu stiu ce sa fac. As vrea sa imi pun aparat dentar doar pe arcada de sus, insa imi e frica sa nu imi cada plombele, iar ca acei dintii din cauza ca sunt "morti" sa imi cada. Voi ce imi recomandati sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| TempestUV a răspuns:

Ai fost la dentist sa ii ceri si lui parerea? Tin sa te anunt ca aparatele dentare sunt destul de scumpe dar cred ca ar fi bine totusi sa consulti un dentist.