| Bianca777 a întrebat:

Deci, eu am o problema destul de stupidă poate, dar pentru mine e ceva de speriat. Mâine trebuie să ma duc la dentist sa imi scoată o măsea de minte ( sau două, nu stiu exact) si imi e foarte frica de injecția de anestezie. Vreau sa va intreb pe cei ce ati mai trecut prin asta daca doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Prezent, sambata trecuta mi-am scos o masea de minte. big grin
Ce pot sa-ti spun, fara frica.winking Sincer, si mie mi-a fost mai groaza de anestezie decat de operatia in sine, dar aveam in dreapta o gagica, in stanga alta, doctorul langa mine, sa fim seriosi, nu se putea intampla absolut nimic rau in sala aia. big grin
Bine, facand haz de necaz, frica e mult mai mare decat motivul fricii, eu iti spun sa n-ai NICIO frica! M-a bufnit rasul cand am vazut animala aia de masea care putea face numai prostii, c-a scos-o doctorul in 20 de minute. (tine cont, e o operatie totusi) La altii dureaza o ora, poate chiar mai mult.
Bafta, fara frica, n-ai de ce sa te temi!

| Dey15 a răspuns:

Normal anestezia nu ar trebui sa te prea doara, mie cateodata imi,, umezea" locul unde urma sa fie injectie cu ceva acru si aia te face sa nu simti injectia asa tare, poate vei simti putin dar nu trebuie sa te necajesti, dureaza doar cateva secunde oricum...