| patrik986 a întrebat:

Deci trebuie sa imi pun aparat dentar metalic fix deoarece am dinţii se jos înghesuiţi iar ortodonta mi-a zis ca trebuie sa imi scot molarii de minte înainte sa imi puna aparatul si între timp trebuia sa imi facă o gutieră deoarece am ocluzie adâncă...zis şi făcut mâine ma duc sa îi dau vestea ca am scos toti molarii de minte, credeti ca mai trebuie sa port gutiera sau imi pune aparatul peste puţin timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ctvd a răspuns:

E greu de zis dar hey eu tot peste asta am trecut si trebu sa port 2 ani mai am unu?