| EmiliaSd88 a întrebat:

Hei TPU, e normal ca atunci cand esti in apa pana la gat sa respiri mai greu? Nu am inotat niciodata dar cand stau in cada si apa imi ajunge la piept simt o puternica apasare si respiratia e mult mai grea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Normal, e vorba de presiunea apei. De asta si acele tuburi de repirat nu sunt mai lungi de 35 cm, la o adancime mai mare nu vei mai putea respira din cauza presiunii exercitate de apa.

| Demidol a răspuns:

Nu e prea fierbinte apa din cada ta? S-ar putea sa-ti fie tensiunea crescuta. Apa din cada nu are presiune asa de mare, nefiind foarte multa.

| gigite a răspuns:

E de la tutun cam mult!

| simacristian a răspuns:

Da, asa patim cu totii, probabil e foarte cald la tine in baie.