| tom11 a întrebat:

Respir greu de la o vreme, am mai avut probleme similare acum 2 ani insa s-au ameliorat, vreau sa mentionez ca am si GERD de la 12 ani, si am o senzatie ca nu pot sa trag aer in piept si o senzatie de apasare in piept si un nod in gat, nu sufar de arsuri de la stomac atat de grave, dar ttotusi ma sufoc, mai rau e cand am nasrile desfundate atunci simt ca intra prea mult aer dar care nu ajunge in plamani, cand am narile putin infundate si imi "mlimiteaza" respiratia parca e totul ok, ce poate fi? din cauza refluxului sau poate fi alta cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare a fi din cauza refluxului, simptomele sunt inalt sugestive. Totusi, ar trebui sa te vada medicul de familie.

| Laurretta a răspuns:

Fă-ți un control că e mai bine. și eu astfel de probleme și mi-au spus că îmi ajunge foarte puțin oxigen în sânge. dacă nu faci nici un tratament poți să ai probleme foarte grave!