| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 15 ani si cand ma mai simt rau la burta iau cate un triferment.
Pana acum mi-a făcut bine si imi face bine de fiecare dată când iau dar am citit ceva pe internet si m-am speriat.
Am citit ca nu este bine sa administreze la copii triferment pentru ca pot sa faca stomatita sau sa ramana in colon nu stiu ce.
Ei cand zic copii la cine se refera?
La cei de varsta mai mici cum ar fi 10, 11 ani?
Sa ma opresc sa iau triferment?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Gabriel2424 a răspuns:

Nu mai lua pastile pentru orice, organismul nostru stie sa se apare singur de diferitele infectii, etc daca vei continua sa iei pastile mereu la un moment dat nu isi vor mai face efectul cand chiar vei avea nevoie.Incerca si ceai de menta si alte tratamente cu mai putine pastile.

| ArthurWarner a răspuns:

Sa stii ca si la adulții care ii i-au in exces dăunează. Iar la vârsta ta nu ar trebui să iei. Du-te la doctor dau dacă nu vrei să faci asta gândește-te ce mănânci de iti face rau si nu mai mânca sau mănâncă mai puțin din acel lucru.