| Dante98 a întrebat:

Salut, sunt foarte speriat, de 2 saptamani mi-am facut o prietena mai exact pe 5 decembrie, iar pe 12 decembrie si pana acum am facut sex cam in fiecare zi, de mai multe ori pe zi, iar de 3 ori am facut-o neprotejat...iar in fiecare zi s-a plans de dureri de burta, ea spune ca de la sex pentru ca o iau prea agresiv cu toate ca nu e cam deloc asa...
Vreau sa stiu, exista posibilitatea sa ramana gravida? Nu mi-am dat drumul inea... prezervativele nu erau sparte, iar ciclul ultima data ii venise inainte de 5 decembrie inainte sa ma cunoasca pe mine.
Dar sunt foarte panicat pentru ca, atunci cand am facut-o fara protectie m-am terminat in afara, am sters-o pe ea cu hainele, m-am sters si pe mine cat de bine am putut si apoi am bagat-o iar inauntru in ea... exista sansa sa ramana gravida?

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,sanse exista, posibil sa fi calcat pe bec.
Dar si Dumnezeu e mare si poate nu-si face pacate sa aduca pe lume copii, unor copii!
Invata ce e ciclul menstrual si cum functioneaza si fa-ti lege martiala din a purta prezervativ ori de cate ori!
Si n-o sa mai ai batai de cap!

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca exista toate sansele sa fie gravida, ca stersul penisului de haine nu ti-a eliminat si sperma care era pe tractul urinar, la interrior, sperma care s-a scurs involuntar in vaginul fetei in primele secunde cand l-ai reintrodus.
Singura conditie ca fata sa ramana gravida, este ca ea sa fie in perioada fertila.

| Dante98 explică (pentru Violleta2022):

Perioada fertila find cand? scuze nu cunosc nimic despre ciclu stiu doar ca l-a avut intre 1-5 decembrie

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dante98):

Asta poate stii numai fata cand are perioada fertila, ca noi nu avem de unde sa stim daca are ciclu regulat, sau neregulat,; a ce perioada de vreme se succede, cand are ovulatia samd.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dante98):

După ciclul menstrual femeia este la ovulatie si este perioada fertila, asa ca posibil deja ea sa fie gravidă, du o la ginecolog sa o consulte, ce varsta aveti voi?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, există șanse.

| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fi ramas gravida dacă ea era în perioada fertila.

| blackann a răspuns:

Evident ca poate, dar cam devreme v-ati f*tt, nu crezi?

| OmBanal33 a răspuns:

Da, deoarece spermatozoizii pot ramane pe canal, iar cand ai reintrodus, se poate sa fi iesit.
Daca nu stiti tot ce trebuie mai bine va abtineti…

| Dante98 explică (pentru OmBanal33):

Pe canal stiu ca pot ramane, acolo am fost atent si am curatat si am avut pauza de 30 de minute inainte sa o introduc iar...
dar imi e frica sa nu fi ramas pe mine cu toate ca am fost uscat

| Andra4862 a răspuns:

Dacă nu vrei sa ramana gravidă folosește un prezervativ, ce e așa de greu? Dacă nu folosesti veti avea copii?

| Dante98 explică:

Ok... Acum am început să intru foarte tare in panică... Deoarece. Am simțit că fata asta este literalmente sufletul meu pereche, ea are 15 ani eu 17, și toată relația noastră a fost foarte frumoasă până acum, aveam aceleași gusturi, aceleași păreri, si o consolam de fiecare data când a avut nevoie.
Dar...

Astăzi am observat că sânii au început să se mărească, fata spune că nu, doar mi se pare, Si i-au apărut și niște coșuri in jurul sfârcurilor,
Chiar îmi este foarte frică să ajung tata, tind să precizez că părinții mei nu au o situație financiara foarte bună, adică mai deloc.Iar părinții ei sunt foarte săraci, mama ei in ziua de 3 decembrie a vrut să se sinucidă din cauza banilor iar tatăl ei dă toți banii pe alcool, iar motivul pentru care m-am îndrăgostit de ea, a fost că poate e doar un suflet inocent care a avut ghinion, dar înainte să fie cu mine, fata mi-a povestit că a mai avut 2 iubiți, cu care a făcut sex, unu când avea 11 ani, si altul acum 3 luni.
Și imi e tare frica ca nu cumva fata să fi fost gravida încă de la început și doar să caute un prost căruia i se va face milă de ea.Asta pentru că toți prietenii mei m-au avertizat in legătură cu ea(are un trecut foarte trist si mizer din cauza anturajului, anturaj de care m-am ferit mereu dar nu știu de ce nu m-am ferit și de fata asta) oricum dacă e gravida, voi păstra copilul îmi voi lua inima in dinți și testiculele in mână și voi accepta consecințele și responsabilitățile și voi vedea ce imi va mai rezerva viitorul

| Dante98 explică:

Multumesc pentru toate raspunsurile, am avut noroc si nu a ramas fata gravida, a facut test de sarcina in urma cu 2 zile si acum i-a venit menstruatia, multa sanatate la toti

| Uejfuwkxie a răspuns:

Wow, îmi pare extrem de rău pentru tine/voi! Trebuia sa ai mai mult grija și ea asemenea. Vorbește cu părinți tai, ei vor știi mai bine ce sa fac!