| Mihaella49822 a întrebat:

Eu si prietenele mele am planificat sa mergem la mare, dar unei fete ii va veni menstruatia si va merge degeaba..am platit avansul si nu putem sa anulam, exista pastile pentru intarzierea menstruatiei? Cateva zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Https://www.contraboli.ro/......-concediu/
Sfat medical profesionist!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti întîrzîia menstruatia, nu dereglezi un organism pentru o vacanță nu? Există absorbante sa si le pună acolo, si ele absorb menstruatia si mirosul, altă solutie nu există.

| RAY a răspuns:

Infometarea,practic organismul dupa 24 de ore iti restricționarea totul, inclusiv menstruatia, somnul

| Donsavas a răspuns:

Vitamina k întârzie menstruatia.

| Felys a răspuns:

Nu exista nici o metoda de a intarzia dar poate sa foloseasca ob-uri si merge. Poate intra si in apa asa ca nu se intampla nimic, eu o fac frecvent

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Fata mea, voi ati auzit de ob-uri? Cu alea poti sa faci orice, cu conditia sa fii atenta sa nu le tii prea mult si sa te patezi.

| BlackRaven45 a răspuns:

Chiar daca exista sau nu, nu merita sa iti dereglezi ciclul menstrual pentru o vacanta. Cum au mai sugerat si altii, sa incerce cu ob-uri. Mai sunt si cupe menstruale, dar cea mai comoda si usoara varianta sunt ob-urile.

| Teodora_Timea_2001 a răspuns:

Heii.....pastile nu stiu daca exista pentru asa ceva dar ar putea sa foloseasca ob-uri

| uuuuuddd a răspuns:

Ob-uri...Poate are noroc si ii intarzie