| glamour_5213 a întrebat:

(rog seriozitate si lasati raspunsurile la misto )o sa plecam intr-o excursie, cu clasa, si una dintre prietenele mele o sa fie pe stop. Excursia se face in delta Dunarii. hotelul are si piscina, deci... Exista vreo solutie pentru a amana perioada menstruatiei? Pastile sau ceva? Daca exista pastile : de unde se pot luat si cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cami_5314 a răspuns:

Ar fi bine sa foloseasca tampoane interne, si sa lase pastilele si alte remedii de genul asta. Nu mai apelati mai fetelor asa de repede la pastile si chimicale, in special pentru a 'remedia' o problema perfect naturala... puteti avea mai tarziu probleme mari! Cand se duce la piscina isi pune un tampon, nu se balaceste prea mult(sau deloc) sa nu raceasca, dupa ce pleaca de la piscina scoate tamponul si pune absorbant. Problema rezolvata! Cat o sa stea si la piscina? o ora doua si gata! Atentie mare ca soarele a inceput sa fie puternic si sa arda. Folositi musai o crema cu protectie solara, in special ca pielea e alba dupa atata iarna!
Multa sanatate

7 răspunsuri:
| Live.Laugh.Love a răspuns:

Eu stiu ca nu happy da daca nimeni nu-ti da un raspuns bun, ar trebui sa mergi la farmacie happy

| rockaholic a răspuns:

Vitamina ca
o amana cateva zile

| puyshor a răspuns:

Poti folosi ob si sa intri la apa ca nu se intampla nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a mai intrebat asta. Poti citi raspunsurile date atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce varsta are prietena ta.
Dar, cel imi bine e sa nu faca nimic si in concluzie sa nu intre in apa, piscina etc, asa e cel mai simplu, cel mai sigur si cel mai sanatos.
Tampoanele interne pot fi extrem de neplacute, pot iesi daca nu sunt bine plasate, se pot imbiba cu apa ...multe probleme, nu te sfatuiesc.

| tanichka a răspuns:

Nu acest lucru este imposibil.nu exista nici pastile si nici alte solutii.ramine doar sa te rogi sa nu ti-se inceapa anume atunci. imi pare rau.succes.winking