| 0732695110 a întrebat:

Prietenii mei au făcut rezervare la o vila, mai multe camere. Eu si prietena mea nu mai putem merge, deci vrem sa anulam o camera de 2 persoane. Am plătit un avans doar ca scrie nerambursabil. Asta ce inseamna ca nu putem anula și trebuie sa plătim tot ca și cum am sta 5 zile acolo sau doar avansul nu il primim inapoi? Va rog răspundeți cu un serios am nevoie de ajutor!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna doar ca nu vi se ramburseaza avansul, daca va razganditi.
Prietenii tai pot anunta pe altii sa mearga cu ei, in locul vostru, in felul asta voi va puteti recupera avansul de la cei care va vor ocupa locul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai platit doar avansul nu au cum să îți mai ceara tot banii, dar avansul probabil nu îl mai primești. Sunați și voi și discutați cu proprietarul având în vedere că e doar 1 camera și nu toată rezervarea poate va înțelegeți

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna i pe ei si intreaba i, dar daca ai platit deja avansul de ce te ai răzgîndit? Trebuia inainte de a platii avansul sa te gîndesti daca mai mergi sau nu, acum este prea tarziu banii i ai pierdut, macar du-te sa te distrezi daca tot ai plătit nu fi fraier

| healerdx7 a răspuns:

Nu mai primiti avansul in rest...sa va caute sa va ia caii de la bicicleta.

| dominoSS9 a răspuns:

Avansul reprezinta metoda vanzatorilor de a se asigura ca, indiferent de rezultat, ei vor obtine profit. Cat timp ai platit doar avansul, totul e ok, ramai doar cu acea gaura.