| AndreeasFuckingDonutt a întrebat:

Hei, TPU! Ieri a inceput sa-mi curga nasul, sa stranut (de aproximativ 5-6 ori pe ora ), aseara m-a durut capul (nu rau) si a inceput sa ma si doara putin gatul. Care credeti ca sunt cele mai bune medicamente pentru astfel de raceala? Voi ce luati cand sunteti raciti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Buna,

Maseaza-te cu Carmol pe spate si gat apoi inveleste-te cu ceva mai gros. O sa te simti mai bine.

Bafta!

| Cosmotel a răspuns:

Sigur nu-i vreo alergie?
dar pentru raceala iau un plic de teraflu sinus -raceala si gripa
si cum a spus si colega de mai sus, e bun si te maseze cineva cu carmo flu.

| Ciulin_Robert_1995 a răspuns:

Cu caromul ma dadeam si eu si pentru gat e bun Strepsils cu miere si lamaie e buna mi-e mi-a mers