| xlove63 a întrebat:

Hei TPU, in ultimele 2 săptămâni am avut probleme foarte mari cu somnul,adorm peste o oră după ce închid ochii,am încercat foarte multe metode sa adorm,dar nu au mers,indiferent că îmi este somn sau nu tot nu pot adormi, are cineva niste sfaturi pentru mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Asta pentru ca nu faci activitati care sa te oboseasca si nu ai un program.

| doctorandus a răspuns:

Problema nu e sa ai senzatie de somn, ci sa fii obosit, sunt doua lucruri diferite: poate nu esti suficient de obosit. Daca problema persista, apeleaza la medic.

| anonimg a răspuns:

Corect. Și să nu mai stea cu ochii în nici un ecran aprins seara pentru că și acesta ne fură somnul.

| Donsavas a răspuns:

Nu iti recomand sa bei alcool iar suplimentele cu melatonina au efect placebo. Stabilește ti un program de somn si respecta l!

Răspuns utilizator avertizat
| jocker007 a răspuns:

Du-te la muncă să vezi cum te ia somnul

| JiminieGotJams a răspuns:

Incearca sa nu te gandesti la nimic si daca vrei incearca sa te uiti la un ASMR(sunt niste videoclipuri cu soapte si sunete relaxante) Sigur o sa gasesti unul pe placul tau!

| noname9595 a răspuns:

Bea un ceai de tei seara, sau cumpara de la farmacie niste pastile cu melatonina.O sa te ajute sa dormi.