| LeGoLaS25 a întrebat:

Intreb pentru un prieten cam cat coasta o operatie de fimoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1000 Eu la adulti, chirurgical, 300 Eu (tratament) la copii prin CAS si 1000 de Eu la copii operatie chirurgicala. Acum depinde si de medic. Poate sa coste si mai putin dar si mai mult. Eu am gasit preturile astea la Clinica Cosmedica.

| LeGoLaS25 explică (pentru Salontanul):

Si la un Spital Judetean tot cam aceste preturi sunt?

| Salontanul a răspuns (pentru LeGoLaS25):

Habar n-am! Poti sa suni la ei si sa intrebi!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Mergi la medicul de familie. Acesta te trimite la chirurgie, iar acolo te planifica la operatie. Costurile sunt sustinute de CAS.

| raMLesS a răspuns:

Costul interventiei nechirurgicale la copii este de 300 euro (prin CAS), iar costul interventiei chirurgicale (circumciziei) porneste de la 1.000 euro, cu totul inclus, dar poate gasi si mai ieftin (depinde de clinica)