| Fabiana2R a întrebat:

Hei TPU, intrebarea pe care o voi pune acum e mai...intima, va rog sa raspundeti cu seriozitate. Acum doua zile cand am fost la iubitul meu si (imi e greu sa povestesc) are un testicul umflat si vanat si mi-a povestit ca de cateva zile il doare foarte tare...incep sa fiu serios ingrijorata pentru ca nu s-a imbunatatit situatia si el refuza sa mearga la spital pentru ca ii este rusine. ce pot face? va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună, Fabiana.

Tu nu poţi face nimic să-l ajuţi din punct de vedere medical. Convinge-l să meargă neapărat la medic. Nu are de să-i fie ruşine. Spune-i că nu este nici primul şi cu siguranţă nici ultimul care merge la medic cu o astfel de problemă.

Pa-pa.

4 răspunsuri:
| irrumator30 a răspuns:

Tu nu poti sa-i faci nimic. Zi-i sa-si lase rusinea la o parte si sa mearga la doctorul de familie, care va sti unde sa-l trimita mai departe.

Cu sanatatea nu e de jucat!

| 7Omar7 a răspuns:

Du-te cu el la spital nu se joaca cu asa ceva...e legat de sanatate sa lase rusine
e destul de grav poate s-a lovit...

| Sava_alex_1997 a răspuns:

De la prea multa frecare

| drbugsy a răspuns:

Urgent la medic ginecolog