| anonim8976 a întrebat:

Hei TPU m-am apucat de fumat de mai putin de o luna si pana ieri nu am tras in piept. Ieri seara m-am strans cu mai multi si am inceput sa fumam. Am fumat 2 tigari in piept, doar ca am luat cate putin ca altfel ma inec, si la a treia ma luase cu ameteala rau de tot! Organismul meu e slab si prind repede boli. Stie cineva de ce ma luase cu ameteala? Ce pot previne? Dau Funa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Ai ametit pentru ca organismul tau nu e obisnuit. Iar tu l-ai supus la un soc. Asa e la inceput, dar daca vei persevera, organismul tau se va obisnui cu fumul si nu te vei mai simti rau. Altfel, mai ales daca zici ca esti bolnavicios, ai grija cu plamanii

3 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Chiar si pe fumatori ii mai ia ameteala, e ceva normal, mai ales la inceput. Faza e sa tragi putin si incet. Si, i-a zi, cum a fost sa fumezi? Sa fi baiat de baiat, boss de boss, sa fi "in rand cu lumea" sa fi si tu in "anturaj" ca baietii. Ai simtit ceva mirific? Nu are rost sa te complici cu tigarile, o sa ai nevoie de bani, o sa iti ingalbeneasca dintii, o sa iti apara puncte negre si cosuri pe fata, o sa devi nervos daca nu ai tigara. Sunt prea multe negative pentru absolut nimic pozitiv.

| Dyalema a răspuns:

Mai bine lasa-te de ele pana nu devii dependent. eu m-am lasat dupa ce am fumat 11 ani. nu ai cum sa previi ameteala nici dupa 30 de ani de fumat

| WolfGhost a răspuns:

Nu mai fuma :l
Are sa ti faca rau.
Pentru ca ramasese creierul fara oxigen, de aia iti era ameteala.De ce? Din cauza tigarilor.