| ellyy a întrebat:

Hei TPU...mai este putin si incepe scoala, cate kg pot sa slabesc pana atunci stiu ca este un timp foarte scurt dar va rog spuneti cum pot slabi cateva kg, va rog mult spuneti-mi...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Catheryne a răspuns:

Depinde de greutatea ta. Intr-o saptamana poti slabi 1, 2kg, maxim 3 daca mananci mai nimic. Bafta! happy

| psiHopixia a răspuns:

Mancare mai putina,fuga fuga fuga si iar fuga... Ajuta cel mai mult. Sala/fittness daca ai cum. Daca ai pofta de ceva bun,ia un mar (niciodata banana) Uite un sfat, cum am slabit eu. dimineata mancam bine de tot, tot ce prindeam laughing la amiaza nu mancam doar beam 2-3 cani de apa, seara un pahar cu lapte degresat! Intre mese mai luam cate un mar sau 2.in medie 4-5 mere pe zi. In 7 zile am slabit de la 55 kg la 49 kg. Bineinteles ca dimineata dupa masa aia maaaaaaaaaaaaaaaare fugeam 2 ore, si seara fugeam doar 1 ora. Ar fi bine ca atunci cand alergi sa-ti faci apa si lamaie (storci o lamaie in sticla. fara zahar) ajuta la arerea grasimilor si are cele mai multe vitamine. Succes! :*

| Alexoutza a răspuns:

Pai eu ti-as recomanda sa renunti la dulciuri si paine(definitiv),si sa iti creezi un regim compus numai din fructe si legume, in acelasi timp facand foarte mult sport. Daca neaparat iti este rusine de aspectul tau, poti face in casa niste exercitii gen:http://www.sanatateata.com/frumusete/exercitii.htm!
In aceasta saptamana vei da jos cam 4-5 kg! Bafta! Funda?

| 141414 a răspuns:

Eu am slabit cam 2 kg intr-o saptamana alergand, facand abdomene, flotari, extensii si alte exercitii cu gantre, cu mingii...vezi www.healthy.ro.

| Jony2000 a răspuns:

Depinde,cam 2 KG maxim mai e o saptamana fix... acum depinde ce mananci cand si cat... Dar eu zic asa cam 2 KG max 3KG.

Fundahappy?