| BellsC a întrebat:

Buna!:*
Cum pot slabi cateva kg, dar intr-un timp scurt?
Mai este putin pana incep scoala si vr sa slabesc putin.
Dati`mi un program ceva. Va rog multsad am nevoiecrying
Promit fundita:*

Răspuns Câştigător
| Alle_1389 a răspuns:

MIC DEJUN:

20 grame de unt.

Ceai sau cafea, fara lapte sau zahar.

70 grame de paine (contine zaharuri lente care sunt un excelent carburant pentru organism).

100 grame de branza la alegere (poti varia cat de mult doresti, este permis consumul oricarui tip de branzeturi).

De evitat: alimentele care contin zaharuri rapide (produse de patiserie, cereale cu adaos de zahar).

Pranzul va fi bazat pe proteine animale si carbohidrati, nefiind insa foarte consistent, pentru a nu-ti produce senzatia de oboseala si de somn.

PRANZ:

Orez, paste sau cartofi pregatiti in abur.

Orice tip de carne la alegere. Cantitatea acesteia o veti stabili adaugand 100 la inaltimea dumneavoastra exprimata in centimetri. De exemplu, pentru o persoana care are 170 cm, cantitatea ideala de carne este 270 g (170 + 100).

De evitat: aperitivele de orice fel, deserturile (produsele pe baza de zaharuri), lactatele si painea.

In timpul serii, se diminueaza productia de enzime si procesele digestive scad in intensitate. Felurile de mancare trebuie sa fie foarte lejere, uneori daca reusiti sa sariti peste aceasta masa din zi, este excelent!

CINA:

Peste sau fructe de mare.

O portie de legume gratinate sau pregatite la abur.

Carne slaba, cu 40 de grame mai putin decat inaltimea ta exprimata in centimetri. Astfel, pentru o persoana ce masoara 170 cm, cantitatea de carne recomandata va fi de 130 g (170 – 40).

De evitat: lactatele, produsele pe baza de zaharuri si alcoolul.

Sau ce am tinut eu

# Ora 7-8 – O ceasca de cafea (amestec), ceai sau lapte degresat, neIndulcite cu zahar

# Ora 10 – 2 mere

# Ora 12-13 – 10 g margarina, 130 g carne fiarta sau la gratar, o farfurie de legume fierte sau crude (fara paine)

# Ora 16 – 30 g branza de vaca

# Ora 18 – 3 mere

# Ora 20 – 2 oua sau 130 g peste fript.

si am slabit in 7 zile 3kg

funda?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este recomandat slăbitul rapid, efectul yoyo va fi la orizont.
Învaţă să mănânci. O alimentaţie săracă în calorii şi multă mişcare te va ajuta să pierzi în greutate şi să te păstrezi în formă pentru mai mult timp.
Tot ce este abuziv dăunează grav sănătăţii.
Pa, pa.

| oareux a răspuns:

Pai.
Mananca cate putin des, de cate ori simtica iti e putin foame bea apa. Incearca sa nu mai mananci de la fast`fooduri si mananca cat mai multe fructe. In special pepene.Nu ingrasa pentru ca contine multa apa si tine si de foame cat de cat. Alearga seara, fa mereu sportbig grin
Si inca ceva, desi e mai greu, obisnuieste-te sa nu mananci mult, mananca putin sh incearca sa mai rabzi si de foame.laughing
Altceva nu mai stiu, eu asa fac si am slabit 2 kg in 4 zilelaughing

Funda?

| Saya_1767 a răspuns:

Nu mai mananci dupa ora 18, mananci multe fructe si legume, bei apa multa si numai bei sucuri.
Oricum sa stii ca nu prea conteaza ce mananci, daca mananci in cantitati mici si faci mult sport.
Incearca sa alergi prin casa 5-10 minute, eu fac asa in fiecare zi si sa faci 50 abdomene pe zi.

| Alexandra1304 a răspuns:

Pai incearca sa faci cat mai multa miscaretongue si sa manaci putin dar ceva consistent incearca sa nu manaci seara dupa ora 18:00
daca, chiar ti'e foame bea o cana de lapte sau mananca un fruct!happy