| anonim_4396 a întrebat:

Mai multe persoane mi-au spus ca daca fierb canepa normala in lapte, o sa aiba acelasi efect precum canepa indiana (marijuana). Este adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

I-am mai auzit pe unii ca s-au facut in vama praf cu canepa fiarta-n lapte si au fost varza cateva saptamani

| K0sti a răspuns:

Doar balega de cal, are acelasi efect...

| CuriousStuff a răspuns:

Ti-a luat mult sa te gandesti sa ceri retete de droguri in rubrica de sanatate? Termina cu prostiile.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Nu prea esti la curent cu drogurile.

| KNST a răspuns:

FALS! Daca vrei sa obtii ceva efecte "speciale" de la canepa romaneasca, trebuie sa stii cum sa folosesti semintele.
Pentru reteta trebuie sa platesti!winking

| anonim_4396 explică (pentru KNST):

Unde te pot contacta? laughing

| Lebron09 a răspuns:

Nu are absolut nici un efect canepa normala orice ai face cu ea.Doar mugurii au efect...alta parte din planta nu are...sunt 3 tipuri de iarba canabis indica, canabis sativa ..astea doua au efecte...si canabis ruderalis care e canepa indiana si care creste pe camp..si nu are muguri...aia e buna pentru alte chestii gen haine ...si iti dau un sfat la varsta ta nu incerca inca iarba..nu se merita..iti zic din experienta...mai asteapta pana la vreo 23-25 de ani cand ti se dezvolta organismul si creierul.