| CrissNico a întrebat:

Mi-a aparut un herpes urat si nu stiu cum sa scap de elcrying nu vreau sa merg marti la liceu cu el sad HELP
Cel care ma ajuta primeste funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar fi INDICAT ca MEDICUL să-ţi prescrie un anumit tratament/medicament!

În general, cel mai des, este recomandat Aciclovir Cremă - vezi detalii şi Prospectul la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_4096_20.12.11.pdf?anmPage=6&ID=105

În general, herpesul va dispărea în câteva zile ( aproximativ 5 zile ).

Toate cele bune.

| Jokyo a răspuns:

Poti sa te duci la farmacie si sa cumperi un plasture pentru al usca si dupa sa-l dai jos...dar nu stiu daca pana marti va fi gata ( eu am foarte des herpesuri si mereu ma chinui sa scap de ele sad ) sau mai exista o solutie tot asa pentru herpes dar nu garantez ca pana marti sa fie gata sad

Sper ca te-am fost de folos!