| ioana3432B a întrebat:

Sora mea mai mică a găsit o pisică care șchiopătează. Lăbuță din fata este rănită și nu se sprijină pe ea. Aveți niște idei ce i-aș putea face să o ajut.
Poate să îi fixez lăbuță între două bețe și să o pansez. E o idee. Nu știu dacă e una bună. Cei care au trecut prin asta sau cei care nu...
Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GazzaRecordsRo a răspuns:

O duci la veterinar sau ii tai piciorul cu bomfaierul, vezi tu

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Eram la tara, 2 vecini au pus 8 pui de pisici intr-un sac si le-a dat cu un par in cap, acum nu fa pe desteapta cu mine fa fanfancula inapoiata =]]

| FriendMangle2001 a răspuns:

Incearca sa o duci la veterinar. Daca nu atunci bandajeazo sau uite clipuri pe you tube poate o sa gasesti o solutie