| maddy673 a întrebat:

Astazi am gasit un catelus care are laba taiata(de tot-i-i fost taiata cu cutitul)crying si nu stiu ce as putea sa-i fac ca sa il ajut(il doare forte tare labuta)... aveti niste sfaturi, cu ce as putea sa-i dau sau sa-i fac? sad
fundita pentru cel care ma ajuta si vot pentru ceilalti...happy
vreau raspunsuri cat mai rapide si serioase
Multumesc anticipat!happy

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Dacă nu îţi este frică de el încearcă să-i pui o capsulă de Antibiotic şi apoi să-i bandajezi lăbuţa sau roagă unul din părinţi să facă acest lucru.
Dacă ai cum să-l transporţi, şi desigur, dacă îţi permiţi să cheltuieşti câţiva bani, mergi cu el la un veterinar.
Pa-pa.

| maddy673 explică (pentru Hydrangeaceae):

Pot sa-i pun antibiotic pe laba? are laba cu totul taiata...nu mai are degete

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru maddy673):

Da, poţi.
Chiar dacă nu mai are degete rana trebuie să se prindă, adică să nu rămână deschisă deoarece se poate infecta.

| maddy673 explică (pentru Hydrangeaceae):

Mersi pentru sfat...o sa incerc happy
o seara frumoasa

| maddy673 explică (pentru Hydrangeaceae):

Apropo toti cei care au raspuns au primit vot happy

10 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Off! Ce cruzime. Daca ai niste banuti pusi deoparte eu zic sa-l duci la veterinar. I se va pune o proteza. crying Daca nu poti, macar pune-i niste vata cu alifie de galbenele pe ea si leaga strans cu pansament.

| maddy673 explică (pentru Mwha):

Da stiu...cum poti sa faci asa ceva? nici macar nu are mai mult de un ancrying
este asa dragut si nu l-am putut lasa asa sa se chinuie...mersi pentru sfathappy

Răspuns utilizator avertizat
| maddy673 explică:

Ii voi da fundita lui miiCutSa pentru ca a raspuns prima...toate raspunsurile au fost bune(au primit vot)happymultumesc multwinking

| Betyskumpik a răspuns:

Incearca sa ii dezinfectezi rana bandajeazal dul la veterinar iar el iti va spune tot ce trebuie sa stii.imi pare rau de el: (

| Dyanah a răspuns:

Eu as zice sa il duci la veterinar
Bft:*