| Ionuțsuparatu1 a întrebat:

Hei TPU'! Stiti un tratament bun cu rezultate rapide împotriva coșurilor si punctelor negre? Va rog mult'!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Punctele negre se fac din cauza prafului si a nesapalrii corecte ale fetei.
Acneea se face hormonal, dar se infecteaza tot din cauza nespalarii corecte a fetei.
Se impune spalarea fetei cu apa calda si sapun de 2-3 ori pe zi, dimineata si automat seara, inainte de culcare si imediat dupa ce te-ai intors de la sala sau ai facut sport, ori ai stat in aer liber (parc, gradina).
Stergerea fetei se face doar cu un prosop foarte curat de fata, nu de corp si nu folositi si de ceilalti membrii ai familie.
Cosurile se vindeca repede daca seara, duap saplarea corecta si insistenta a fetei cu apa calda si sapun si stergerea cu un prosop moale, se aplica 1 picatura de ulei de "tea tree oil" pe fiecare cos.

| Daria0123456789 a răspuns:

In primul rand ai grija la igiena ta, fa sport, evita stresul si statul prelungit in soare, consuma lichide, evita dulciurile/ sarea/ grasimile in exces.

| AndreiRobert22 a răspuns:

Iti recomand cu incredere, un medic exceptional din Vulcan JUD HD, lucreaza la spital de stat ca dermatolog dar pot sa te asigura ca face minuni, Jadan Ramona sectia Dermatologie spitalul judetean de urgenta Vulcan, Hunedoara!

| Mizzy a răspuns:

Poti scapa de punctele nerge si cosuri vizitand site-ul asta http://www.acnecontrol.ro/Produse

De acolo poti face comanda de niste creme anti cosuri si puncte negre ^-^