| Sofia8346 a întrebat:

Hei, TPU! Sunt fata, am 14 ani si 1. 80cm. Urasc sa fiu asa de inalta. Stiu ca nu am cum sa scad in inaltime, dar niste metode sa nu mai cresc exista? Orice sfat mi-ar fi de folos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| VibeTrix a răspuns:

Bai frate, terminati cu intrebarile astea retardate, ce sa facem noi daca ai 1.80?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucura-te de inaltimea ta

te poti face fotomodel laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Anonim20143 a răspuns:

Sfatul meu este să te accepți pe tine așa cum esti. Sunt foarte multe fete care și-ar dori să fie așa înalte ca tine.
Cat despre metodele astea de a nu mai crește poți vorbi cu un medic endocrinolog. Medicul endocrinolog este singurul în măsură să vorbească despre asta.
Succes!

| Georgiii2000 a răspuns:

Si eu sunt inalta! si chiar trebuie sa te mandresti cu asta. Faza nasoala ii ca nu prea pot purta tocuri. dar multe fete scunde si ar dori sa fie inalte. nu stiu, nu cred ca exista metode, dar nu prea cred ca o sa mai cresti in inaltime!

| ZZDani a răspuns:

Nu ştiu de ce eşti supărată. Fetele mai înalte (de la vreun metru 68 şi cm în sus) şi înalte sunt cele mai frumoase. Şi pentru că-s mai rare, aşa că vei ieşi în evidenţă şi vei fi apreciată.
Eu sunt băiat, am doar 1 metru 70 cm şi am depăşit vârsta la care mai pot creşte în înălţime. Pentru un băiat sau un bărbat a fi mic de înălţime e rău. Pentru o fată a fi înaltă este o binecuvântare. Eu când văd o fată sau o femie înaltă o apreciez. Gândeşte-te că te vor aprecia destui băieţi.
Dacă vei ţine neapărat să ai un prieten înalt (deşi poţi să-ţi bagi picioarele în ele de reguli şi să ieşi cu unul mai scund, spre disprearea minţilor încuiate, care cum să fie ea mai înaltă şi/sau mai mare decât el) vei găsi destui băieţi înalţi de 14+ ani... generaţiile mai tinere (sub 25 de ani) tind a fi mai înalte decât generaţiile mai mari în vârstă. Deci fi mulţumită că vei avea şanse mai mari să alegi un băiat care îţi place.