| Deniiidk a întrebat:

Sunt mioapa si port ochelari.Problema e ca nu ma simt in largul meu atunci cand ii port si trebuie sa ii port mereu.Imi place cum arat, dar am senzatia ca lumea rade de mine si imi e rusine.Ce sa fac sa scap de aceasta rusine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la asta. Nu este o rusine sa porti ochelari (eu ii port de vreo 30 de ani). Este rusinos si dai dovada de proasta crestere si lipsa de civilizatie sa-ti bati joc sau sa faci glume proaste pe seama unei persoane care poarta ochelari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa te obisnuiesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita si nu-ti mai face probleme. Pur si simplu nu da atentie. Eu port aparat auditiv, nici macar nu stau sa ma gandesc ce zice unul sau altul.

| bogdancuB a răspuns:

Gandeste-te in felul urmator daca ii porti acum mai tarziu nu o sa mai ai nevoie de ei dar daca nu-i porti mai tarziu o sa te chinui mult.

| andreei025 a răspuns:

Nu e o rusine sa ai o boala indiferent care ar fi aceasta.e rusine cand ai fost educat foarte prost si razi de cei ce au involuntar o problema

| Andrei_Cristian_1971 a răspuns:

Daca te i-ei dupa lume nu ajngi nicaierii! P.S : Sanatatea este pe primul loc!
P.S : NU ESTE O RUSINE SA POTI OCHELARI!